TurkSports.Net Nedir?
TurkSports.Net, Türk spor tarihinin amatör ruhla hazırlanmış en büyük istatistik arşiv sitesidir. Futbol ve basketbol liglerinin kurulduğu günden bugüne kadar oynamış tüm oyuncuları burada bulabilirsiniz. Site veritabanında şu an için toplam 8348 oyuncu, 3969 futbolcu, 4379 basketbolcu ve bu oyunculara ait resim, profil, kariyer ve istatistik bilgileri bulunmaktadır. Site veritabanı sürekli güncellenmekte, yeni oyuncular ve bilgiler eklenmektedir..

Biz Kimiz?
TurkSports.Net bir Vidyon Medya projesidir. Siteye üyelik ve kullanım tamamen ücretsizdir, TurkSports.Net herhangi bir ticari amaç gütmez. Bu proje, sitenin kurucusu ve sahibi Çetin Kuzu tarafından Türk sporuna kalıcı bir eser bırakmak amacıyla yaratılmıştır.

Bu Sitede Neler Var?
Futbol ve basketbol liglerinin kurulduğu günden bugüne kadar ülkemizde oynamış yerli/yabancı tüm oyuncular ve yurtdışında oynayan tüm Türk oyuncuları burada bulabilirsiniz. Oyuncu profilleri dışında, tüm puan durumları arşivi, canlı maç skorları ve transfer haberlerini site üzerinden takip edebilirsiniz..

Bu Sitede Neler Yok?
Bu sitede yurtdışında oynayan yabancı oyuncularla ilgili herhangi bir bilgi ya da istatistik bulamazsınız. Avrupa ve dünya liglerini takip etmek için Transfer Markt ve Euro Basket sitelerini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Kaynaklar ve Teşekkür!
1994-2007 yılları arasındaki istatistikler sitenin kurucusu Çetin Kuzu'nun kağıtlara yazılı kişisel arşivinin dijital ortama aktalarılması sonucu oluşturulmuştur. Geçmiş yıllar ve 2007 yılı sonrasındaki istatistikler veritabanımıza eklenirken faydalanılan Türkiye Futbol Federasyonu ve Türkiye Basketbol Federasyonu resmi siteleri ile birlikte TransferMarkt.de, EuroBasket.com, Maçkolik.com, National-Football-Teams.com, PlayerHistory.com, TurkFutbolu.net, Milliyet Gazete Arşivi, TBLStat.net ve Keyhoops.com internet sitelerine, Interpress Medya Takip Merkezi'ne, Efes Pilsen sponsorluğunda yayınlanan "Türk Basketbolunun 100 Yıllık Tarihi" kitabının yazarı Mehmet Durupınar'a, "1453-1991 Türk Spor Tarihi Ansiklopedisi" kitabının yazarı Cem Atabeyoğlu'na, katkılarından dolayı güzel insan Canan Akarca'ya ve bize destek olan herkese sonsuz teşekkürler..

Kullanım Şartları!
Bu site içeriğindeki tüm metaryaller, yazı, makale, görüntü, döküman, fotoğraf, illüstrasyon, ses, işaret veya diğer fikir ürünleri; T.C. 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanunu kapsamında, yetkili elektronik sertifika hizmet sağlayıcı TÜRKTRUST A.Ş'nin, yasal geçerliliği olan ürünü zaman damgası ile onaylayarak koruma altına alınmıştır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 2009 © TurkSports

Katkıda Bulunun!
Sitemize yeni oyuncu ya da var olan oyuncularla ilgili bilgi, istatistik ya da fotoğraf ekleyerek katkıda bulunmak istiyorsanız aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın!
Bizi Facebook ve Twitter sayfalarımızdan takip edebilir, info@turksports.net e-posta adresi, 0555 499 99 99 telefon numarası ya da aşağıdaki iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz..